نتایج جستجو برای عبارت :

دانشمندان توضیح دادند که چرا مردم صداهای هارمونی را دوست دارند

طول عمر طبیعی انسان چند سال است؟
دانشمندان این سازمان بیش از ۲۵۰ گونه از حیوانات با طول عمر شناخته شده را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند تا ۴۲ ژن شناسایی شود که می‌تواند محققان را در تعیین طول عمر سایر گونه‌ها کمک کند.
به گزارش بهداشت نیوز دانشمندان استرالیایی طول عمر انسان در زیستگاه طبیعی را تعیین نمودند. دانشمندان سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی همسود استرالیا (CSIRO) به این نتیجه رسیدند که طول عمر انسان در زیستگاه طبیعی ۳۸ سال است.
دانش

دانشمندان این سازمان بیش از ۲۵۰ گونه از حیوانات با طول عمر شناخته شده را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند تا ۴۲ ژن شناسایی شود که می‌تواند محققان را در تعیین طول عمر سایر گونه‌ها کمک کند.
به گزارش بهداشت نیوز دانشمندان استرالیایی طول عمر انسان در زیستگاه طبیعی را تعیین نمودند. دانشمندان سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی همسود استرالیا (CSIRO) به این نتیجه رسیدند که طول عمر انسان در زیستگاه طبیعی ۳۸ سال است.
دانش

دانش

دانش

دانش
سال ها بعد،دانشمندان، یک سرطان جدید کشف می کنند
که برای اولین بار خودش را در بدن یک زن بیست و هفت ساله نشان داده است
دانشمندان می گویند به احتمال بسیار قوی،
این سرطان ریشه در بغض ناشی از صدا نکردن نام محبوب در لحظات سخت دارد...
دانشمندان اضافه خواهند کرد:
نامش را زیاد صدا کنید...حتی اگر محبوب، خود مایه ی بغض باشد...
محققان گزارش دادند که آنها روش جدیدی را تولید کرده اند که از نور برای کنترل طول عمر پروتئین در داخل سلول استفاده می کند. این روش به دانشمندان این امکان را می دهد تا بهتر ببینند که پروتئین های خاص چگونه در سلامت، توسعه و بیماری نقش دارند.
ادامه مطلب
امام  باقر ع فرمود انکه از شما بدیگری علم اموزید مزد بمقدار مزد دانشجو است با قدری بیشتر پس از دانشمندان دانش اموزید و انرا ببرادران دینی خود بیاموزیدچنانکه دانشمندان بشما اموختگد  3 حدیث او بصیر گوید شنیدم امام صادق ع میفرمود  کسیکه بدیگری چیزی اموزد برای اوست با قدری بیشتر پس از دانشمندان دانش اموزید و انرا ببرادران خود بیاموزید چنانکه دانشمندان بشما اموختند

دانشمندان مغز سه نفر را به هم متصل کردند! 
دانشمندان علوم اعصاب موفق به اتصال سه‌گانه مغز شدند تا این امکان را فراهم آورند که این سه نفر در افکارشان با هم سهیم شوند- و در این حالت بازی تتریس را انجام دهند. این تیم تحقیقاتی فکر می‌کند که این آزمایش ماجراجویانه می‌تواند بزرگ‌تر شود تا کل شبکه‌های افراد را به هم متصل کند، و بله، همان‌قدر که به نظر می‌رسد خارق‌العاده است.
ادامه مطلب
 اواخر دولت هاشمی رفسنجانی (سازندگی) تورم در قالب یک سیر صعودی به بیش از 49 درصد در سال 1374 رسید و مردم شعار می دادند:  
             رفسنجانی بی غیرت      موز و پیاز یه قیمت
‼️و باز پس از سالها همان مردم با تایید هاشمی به مهره او رای دادند تا دوباره موز و پیاز یک قیمت شود!
این است سرنوشت مردمی که از تاریخ درس نگیرند و حافظه تاریخی شان کوتاه مدت باشد
محققان مشخص کردند که چگونه توالی صداها بر سیستم عصبی انسان تأثیر می گذارد.
دانشمندان توضیح داده اند که چرا مردم صداهای هارمونی را بیشتر از صداهای ناسازگار می پسندند. کار محققان در مجله Physical Review Letters ظاهر شد. New Scientist مختصراً در مورد او می نویسد.
دلپذیرترین فواصل گوش انسان از صدایی تشکیل می دهد که فرکانس آنها با نسبت های ساده مانند 2: 1 (اکتاو) یا 3: 2 (پنجم کامل) با یکدیگر همبسته است. در مطالعات قبلی نشان داده شد که چنین ترکیبی از صداها مانند اف
دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادند
واندر آن ظلمت شب آب حیاتم دادند
بیخود از شعشعه پرتو ذاتم کردند
باده از جام تجلی صفاتم دادند
چه مبارک سحری بود و چه فرخنده شبی
آن شب قدر که این تازه براتم دادند
بعد از این روی من و آینه وصف جمال
که در آن جا خبر از جلوه ذاتم دادند
من اگر کامروا گشتم و خوشدل چه عجب
مستحق بودم و این‌ها به زکاتم دادند
هاتف آن روز به من مژده این دولت داد
که بدان جور و جفا صبر و ثباتم دادند
این همه شهد و شکر کز سخنم می‌ریزد
اجر صبریست کز آن
دستاورد جدید دانشمندان در تشریح یکی از بزرگ‌ترین معماهای موجود مبنی بر دلیل چروک‌خوردن پوست انگشتان در حمام می‌تواند به درمان‌های نوین برای بیماری‌های پوستی منجر شود.
به گزارش بهداشت نیوز: دانشمندان آلمانی به یکی از بزرگ‌ترین معماهای موجود مبنی بر دلیل چروک‌خوردن پوست انگشتان در حمام پاسخ دادند.
دستاورد جدید می‌تواند به درمان‌های نوین برای بیماری‌های پوستی و ساخت پوست مصنوعی کارآمد منجر شود.

ادامه مطلب
امام صادق ع راجع بقول خدای عزوجل 273 سوره 2 بهر که حکمت. دادند خیر بسیاری دادند و فرمود مراد بحکمت اطاعت  خدا ومعرعت امام است 12 در باره قول خدای تبارک وتعالی 123 سوره 3 ایا کسبکه مرده بود و ما اورا زنده کردیم وباو نوری دادیم که میان مردم راه رود فرمود مرده کسی است که بچیزی معرفت نداشته باشد و نوریکه با ان میان مردم راخ رود امامی است کخ از او پیروی میکند واینکه فرماید  پمانند کسی است کخ دد ظلمات باشد ونتواند از ان بدر رود کسی است که امام رانشناسد
 اواخر دولت هاشمی رفسنجانی (سازندگی) تورم در قالب یک سیر صعودی به بیش از 49 درصد در سال 1374 رسید و مردم شعار می دادند:  
             رفسنجانی بی غیرت      موز و پیاز یه قیمت
‼️و باز پس از سالها همان مردم با تایید هاشمی به مهره او رای دادند تا دوباره موز و پیاز یک قیمت شود!
البته از اتاق فرمان اشاره کردند که قیمت پیاز با خلق یک حماسه تاریخی قیمت موز رو هم رد کرده
این است سرنوشت مردمی که از تاریخ درس نگیرند و حافظه تاریخی شان کوتاه مدت باشد
پاره‌ای از اوقات مغز شما نیازمندی شدید خود را به هورمونی اعلام می‌دارد! بالطبع شما دربه‌در خواهید زد که این نیاز را برطرف کنید. یکی از هورمون‌ها، هورمون عشق است، که دانشمندان دوست دارند آن را اوکسی‌توسین بنامند! اما عشق ترکیبی از هورمون‌هاست که بسته به نوع عاشق و معشوق درصد ترکیبیات آن متفاوت است.
ادامه مطلب
شب بیست‌ویکم بهمن نیروی هوایی مورد تهاجم
تانکها قرار گرفت. و البتّه مردم به کمکشان رفتند، آنها هم محکم ایستادند و
سلاح‌های داخل انبار را دادند دست مردم، مردم را مسلّح کردند و غلبه کردند؛
تفنگ و جسم و فداکاری، بر تانک و تشکیلاتِ بشدّت خشم‌آلودی که به سراغ
بچّه‌های نیروی هوایی آمده بود، غلبه کرد؛ این هم یک مرحله. من آن شب هم
کاملاً یادم هست؛ جوانهای کشور در خیابانها، از جمله در خیابان ایران که ما
آنجا بودیم، راه میرفتند و فریاد میزدند ک
من هومانم چیز هایی را دوست دارم که هیچ کس دیگر دوست ندارد یا افراد کمی دوست دارند و از چیز هایی بدم می آید که همه دوست دارند تنها چیزی که هم من دوست دارم و هم شما ها ادبیات است پس اکثرا راجع به ادبیات حرف میزنم ولی درباره ی چیز های دیگری هم که دوست دارم هم مینویسم
نکته :من نه نردم نه گیگ نه آدم معمولی 
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفت: کشور‌های مستکبر تصور می‌کنند با اقداماتی مانند تحریم می‌توانند ملت ایران را تسلیم کنند، اما امروز مردم بار دیگر نشان دادند در هر شرایطی پای نظام هستند.
به گزارش شریعت نیوز ، مولوی عبدالصمد کریم‌زایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر  در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن  اظهار داشت: ۲۲ بهمن امسال مصادف شده با چهلم شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همین امر موجب شده مردم با حال و هوای دیگری در راهپیمایی حضور یابند.
امام جمعه
1. پس از هجوم مغولان به ایران چه کسانی با به جان خریدن خطرهای زیاد به مغولان نزدیک شدند؟ 
دانشمندان و بزرگان ایرانی
2. چرا پس از هجوم مغولان، بزرگان و دانشمندان ایرانی به مغولان نزدیک شدند؟ 
آنها می کوشیدند که خوی خشن و ویرانگر بیابانگردان مغول را مهار کنند و مانع خونریزی بیشتر شوند. بزرگان ایرانی همچنین تلاش می کردند که مغولان را با فرهنگ و تمدن ایرانی-اسلامی آشنا کنند و راه و رسم کشورداری را به آنان بیاموزند. 
3. خواجه نصیرالدین طوسی که بو
امروز با یک پست متفاوت خدمت شما هستم اونم این است که امروز اخرین روز مدرسه بود و تعطیل شدم ولی امتحانات خرداد رو باید بخونم. ولی اگر توجه کرده باشید موضوع من درباره دوری از دوست است امروز که تعطیل شدیم هنوز سه ساعت نگذشته دلم برای دوست هایم تنگ شده همینجور فکر هایی در سرم می اید که میگه شاید در متوسطه دوم دبیرستان خیلی از دوست هایی نباشند چون رشته های تحصیلیشون فرق می کنه و باید مدرسه های دیگر ثبت نام کنند ولی باید عادت کنم امروز هم چون روز اخ

همه محققان بر این باورند که تقریباً تمام افراد هر شب خواب می‌بیند اما تمام آنچه دیده می‌شود در خاطر نمی‌ماند.انسان‌ها از ابتدای تاریخ، نظریه‌هایی درمورد چرایی،‌ چیستی،‌ معنا و عملکرد خواب دیدن، ارائه داده‌اند. تا اینکه افلاطون و ارسطو به ساختن زیربنای فلسفی چیزی که روانشناسان اروپایی بعدها در سده نوزده و بیستم تحت عنوان «میل» ارائه دادند، پرداختند. در آن زمان‌ها رویاهای بشری را به ارواح نسبت می‌دادند.
 در فرضیه‌های جدید، از خواب
در دیدار اقشار مختلف مردم: هرکسی که به ایران و امنیت آن علاقمند است باید در انتخابات شرکت کند. مجلس قوی از مؤلفه های قوی شدن ایران است و تشکیل مجلس قوی نیز به رأی بالای ملت وابسته است/ مردم گله هایی از وضع معیشتی دارند اما گلایه ها به اصل انتخابات مربوط نمی شود/ ممکن است کسی از بنده خوشش نیاید اما اگر ایران را دوست دارد، باید به پای صندوق رأی بیاید/ هرکس به ایران علاقه مند است و امنیت کشور، حل شدن مشکلات و گردش صحیح نخبگانی را دوست دارد، در انتخ
من مواعظ علی بن الحسین‌علیه السلام: وقال له رجلٌ: إنّی لأحبّک فی
اللّه حبّاً شدیداً، فنکس علیه السلام ثمّ قال: الّلهم إنّی أعوذبک أن
اُحَبّ فیک وأنت لی مبغض ثمّ قال له: أحبّک للذی تحبّنی فیه. (تحف العقول صفحه ۲۸۲) نکته
اساسی که در این بیان وجود دارد و درس بزرگی برای ما است، توجه فوری به
خطری است که در برابر چنین پدیده‌ای (محبوب بودن نزد مردم بخاطر خدا) انسان
را تهدید میکند. لذا وقتی آن مرد به حضرت عرض می‌کند که شما را برای خدا
دوست دارم نم
فرق خادم و خائن 
مردم عزیز میهن عزیز ما ایران اسلامی در تشیع شهید حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش، به خوبی نشان دادن که آنقدر فهیم هستند که بین خادم و خائن به زیبایی و زیرکی فرق می‌گذارند و بخاطر خار و خاشاکی خائن دست از امام و رهبر جامعه و ارزش های انقلاب بر نمی دارند و همچنان قدر دادن خادمین و انقلاب اسلامی که ثمره به بار نشسته خون شهیدان است، هستند.
کسی که راضی به فعل و عمل گروهی باشد مثل آن است که در بین آنها بوده است، پس مردم ما نشان دادند ک
آدم ها گاهی دوست دارند قدم بزنندو به هزار فکرِ نکرده بپردازند !بعد باران بزندو اصلا نفهمند کِی خیس شده اند ...آدم ها دوست دارند دیوانه باشند !آهنگِ مورد علاقه شان را رویِ جدولِ کنارِ خیابان بلند بلند بخوانند ...هوا را با تمام جدول مندلیفش نفس بکشندو از تهِ دل بخندند ...چند شاخه گل بخرند ، ساقه یِ آن را کوتاه نکنند و معتقد باشند همینجوری اش هم خیلی دوست داشتنی تر است ...سیبِ قرمز را با تمامِ وجود گاز بزنند که ترکش هایش بپرد اینور و آنور !آدم ها ، خیل
 علی بن الحسین علیهماالسلام فرمود دوست دارم که برای دو خصلت شیعیان ما بقدری از گوشت بازویم فدا دهم کمی حوصله وکمی راز نگهدارد 2 امام صادق ع فرمود مردم بدو خصلت مامور شدند ولی اندو را تباه کردند واز دست دادند 3 سلیمان بن خالد گوید اما صادق  ع فرمود ای سلیمان شما دینی دارید که هر انرا از مخالفین ودشمنان  بپوشد خدا عزیزش کند و هر که فاش سازد خدا ذلیلش نماید 
تعداد انگشت شماری از مردم هستند که به معنای واقعی کلمه دارای حافظه برتر بوده و می‌توانند تقریباً هر روز از زندگی خود را با جزئیات بسیار زیاد به یاد بیاورند. حال، پس از سال‌ها تحقیق، سرانجام دانشمندان علوم اعصاب شروع به فهم چگونگی این اتفاق کرده‌اند. برای اکثر ما حافظه نوعی دفترچه یا تصاویری تار و محو از زندگی است و هرچه قدر هم دوست داشته باشیم که تمام گذشته خود را به یاد بیاوریم امکان پذیر نخواهد بود، چرا که حتی تلخ‌ترین لحظات نیز با گذشت
دانشمندان موسسه پزشکی احیا کننده وایک فارست از سیستم تحویل خود برای ارائه یک ابزار ویرایش DNA برای تغییر توالی DNA و اصلاح عملکرد ژن استفاده می کنند. سیستم بهبود یافته "ضربه و اجرا" سریعتر کار می کند و کارآمدتر است.

ادامه مطلب
 حضرت باقر ع فرمود عربی از بنی تمتم نزو پعغمبرص عرضکرد بمن سفارشی کن پس از جمله سفارشهابش باو اینبود ه با مردم دوستی کن تا مردم ترا دوست بدارند 2 حضرت صادق عفرمود خوشرفتاری ومدارا کردن با مردم یک سوم  خردمندی است 3 ونیز فرمود که رسولخدا ص فر،ود سه چیز است که دوستی انسانیرا با برادر مسلمانش صفا دهد 1  همیشه  باخوسرویی با او بر خورد کند 2 هرگاه در مجلسی بر او بنشیند  برایش جا باز کنند  3 بان نامیکه بیشتر انرا دوست دارد اوا بخواند و صدا کند 
دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادندواندر آن ظلمت شب آب حیاتم دادند
بیخود از شعشعه پرتو ذاتم کردندباده از جام تجلی صفاتم دادند
چه مبارک سحری بود و چه فرخنده شبیآن شب قدر که این تازه براتم دادند
بعد از این روی من و آینه وصف جمالکه در آن جا خبر از جلوه ذاتم دادند
ادامه مطلب
امروز با یک پست متفاوت خدمت شما هستم اونم این است که امروز اخرین روز مدرسه بود و تعطیل شدم ولی امتحانات خرداد رو باید بخونم. ولی اگر توجه کرده باشید موضوع من درباره دوری از دوست است امروز که تعطیل شدیم هنوز سه ساعت نگذشته دلم برای دوست هایم تنگ شده همینجور فکر هایی در سرم می اید که میگه شاید در متوسطه دوم دبیرستان خیلی از دوست هایی نباشند چون رشته های تحصیلیشون فرق می کنه و باید مدرسه های دیگر ثبت نام کنند. ولی باید عادت کنم امروز هم چون روز ا
سایت علمی (psychology today) در (6 نوامبر 2016) اعلام کرد:
"تعداد زیادی از دانشمندان برجسته از جمله دیوید چالمرز، جالینوس استراوسون و برایان مک لافلین و بسیاری دیگر از دانشمندان مجموعه ای از مقالات را در دانشگاه آکسفورد منتشر کرده اند مبنی بر اینکه هر آنچه در اطراف شماست( از جمله صندلی که روی آن نشسته اید, سنگ, پنجره,  سیارت و...) همگی دارای نوعی هوش ابتدایی هستند"
اینکه هر چیزی(سنگ, کوه, سیارات و...) دارای نوعی هوش باشند شما را یاده چه چیزی می اندازد؟
این دو
اتَّخَذُوا أَحْبَارَهُمْ وَرُهْبَانَهُمْ أَرْبَابًا مِّن دُونِ اللَّهِ وَالْمَسِیحَ ابْنَ مَرْیَمَ ... (31) توبه-(آنها) دانشمندان و راهبان خویش را معبودهایى در برابر خدا قرار دادند و مسیح فرزند مریم را...اونقدر علماء و دانشمندان و پدران روحانی، خودشون رو بزرگ کردند که به مردم قبولاندند میتونن در کنار خدا دستور و حکم شرعی بدن و مردم ساده از فکر گرفته شده هم ازشون میپذیرفتند...من تحلیلم اینه عیسی رو هم اگه در حد خدایی بالا بردند یه جهتش همینه ک

"انسلادوس" پیچیده‌ترین قمر زحل + تصاویر
  اخبار علمی - "انسلادوس" پیچیده‌ترین قمر زحل + تصاویر
دانشمندان با بررسی تصاویر قطب جنوب "انسلادوس" بیش از ۱۰۱ فوران آبفشان در این قمر کشف کردند.
دانشمندان با تجزیه و تحلیل داده‌ها و تصاویر مدارگرد کاسینی ناسا، در "انسلادوس" قمر یخ زده ی سیاره زحل ۱۰۱ فوران آبفشان که از اقیانوس زیر سطحی این قمر سرچشمه می‌گیرد، کشف کردند.

دانشمندان با بررسی تصاویر قطب جنوب "انسلادوس" بیش از ۱۰۱ فوران آبفشان در این

نویسنده : اشکان ارشادی 
این خبر فوری با لحنی طنزآلود بیان میشه. 
اینترنت موبایلی وصل شد. امروز  هشتم آذر ماه  نود و هشت ۱۳۹۸ 
من اینستا و... ندارم تنها وب دارم ولی به افتخار بچه‌های « کرمانشاه و کردستان » که تا الان صبور بودند تا اینترنت وصل بشه! یه پیاله غزل « حافظ » مرتبط با اتصال نت میزنیم تو رگ !!!!
                                           واندر آن ظلمت شب آب حیاتم دادند  « بهمون نت دادن »
بیخود از شعشعه پرتو ذاتم کر
مدافعین سلامت برعکس مدافعین حرم، دشمن را رصد نکردند و در همان جا دفن ننمودند! بلکه  گذاشتند تا دشمن به خانه بیاید، و همه را از بین ببرد! و با فکر قرنطینه، گفتند تقصیر با مردم است. یعنی حداقل دو خصوصیت ضد انقلابی داشتند! موقعی که باید نگهبانی می دادند، در خواب بودند و موقعی باید تنبلی را به گردن بگیرند، همه تقصیر ها فرافکنی کرده به مردم نسبت دادند. حالا بگذریم از اینکه آن را منبری قرار دادند، تا هرچه فحش ناگفته و در دل داشتند را، نصیب امامان و ح
تلخم
امروز کتابخونه ملی بودم و اینترنت اونجا وصل شده بود. با س کمی حرف زدم و گویا نگران و دلتنگ بود کمی. تلخم برای این تبعیض، برای این قطره چکانی وصل کردن اینترنت، برای نفهم بودن ج‌ا که نمی‌فهمد مردم درد دارند که اعتراض می‌کنند. این مردم چیزی برای از دست دادن ندارند. حالا تو بیا ۱۰۰ نفر را بکش و ۱۰۰ها نفر را دستگیر کن. زندان با زندان فرقی دارد؟ ما همه در زندانیم، زندانی بزرگ، زندان ج‌اا.
آه که این وضع سامانی ندارد. این کشور وطن نمی‌شود. ناچار
ادم های زیادی هستند که بسیار دوستم دارند
ادم های زیادی هستند که دوستم دارند
ادم های زیادی هستند که از من بدشون که نه، فقط خوششون نمی آید
ادم های زیادی هستند که بسیار دوستشان دارم
ادم های زیادی هستند که دوستشان دارم
ادم های زیادی هستند که حسی بهشون ندارم
تا به حال نسبت به هیچ کس حس تنفر نداشته ام
 فقط نسبت به بعضی که لایق دوست داشتن نیستند حسی ندارم
مگرنه من آن پیرمرد عطار که همیشه کتاب حافظ دستش هست با آن عینک ته استکانی را از صمیم قلب دوست دا
اگر روزی مجبور شوید که در یک کلاس شیمی حاضر شوید احتمالا جلوی کلاس،جدول بزرگی خواهید دید که توی هر خانه ی آن حروف و اعداد متفاوتی نوشته شده است.این جدول را جدول عناصر می نامند.دانشمندان دوست دارند که بگویند این جدول شامل تمام موادی است که دنیای ما را تشکیل می دهند.البته دانشمندان هم مثل هر کس دیگری گاهی اشتباه می کنند و به سادگی می توان دید که شاید درباره ی جدول عناصر هم اشتباه کنند.چون اگرچه این جدول شامل تعداد زیادی عنصر است-از عنصر اکسیژن
توی دوران دبیرستانم هر قدر از دوست دورو و مسخره ام "ح"  ضربه خوردم
حالا توی دانشگاهم دیدم دوستی که انتخاب کردم "ی" همونقدر احمق و عوضیه ، همونقدر منفعت طلبببب و حریص ، حسود و واقعا غیردوست 
غیردوست
هرچی هست  ، دوست نیست واقعا ناراحتم که چرا این دو ترم توی اکیپ مسخره ای بودم که تمام گفته هاشون یا غیبت پشت همدیگه بود یا پشت پسرای مردم و واقعا متاسف شدم برا خودم ک اینجور ادمای چیپی دور و ورمن و من؟ من دو ترم دانشگاهمو با اینا گذروندم 
من اییینقد ب
داعش بداند که هرچه تخریب کند، بهتر از اولش آن را می سازیم و: از این سازندگی خسته نمی شویم! گرچه کوه آنها موش زایید، ولی موش ما کوه می زاید! آمریکا و اروپا، تمام رسانه های ضد انقلاب و بی وطن و سرگردان، دست به دست هم دادند تا چند جوان خام را، گوشت دم توپ کنند، ولی موفق نشدند. و برعکس، این حیلت باعث شد تا موش های کثیف، از لانه خود بیرون بزنند، و به خیال لقمه ای پرچرب، در تله گیر کنند. وزارت اطلاعات، تعداد دقیق انها را احصا کرده، و از همه آنها عکس و تل
به عنوان کسی که مدت مدیدی چفیه می انداختم و الآن فقط ملبّس هستم، میگم عمامه خیلی محبوب تره.
برای مثال مردم به چفیه واکنش های بدی نشان می دادند و حتّی گاهی نزدیک بود که به زد و خورد فیزیکی کشیده بشه.
امّا تقریبا هیچکدام از آن ها در ایّام معمم بودن رخ ندادن.

واقعا این بسیجی ها چه کرده اند که یکی از نمادهای دفاع مقدس، تا این حد در بین مردم منفور شده است!!
اصلا آیا تقصیر بسیجی ها بوده؟
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از روزیاتو : سعیده اکبری: همیشه پرسش‌های زیادی در مورد آخرالزمان یا رستاخیز زامبی‌ ها، که به عقیده برخی از دانشمندان بالاخره روزی ناگزیر پیش می‌آید، ذهن مردم گوشه و کنار دنیا را به خود مشغول می‌کند.
ادامه مطلب
امام باقر ع فرمود شیعیان علی ع تنها همان بردباران دانشمندان خشکبده لبند که رهبانیت وترک دنیا بر رخسارشان هویدا است حدیث 21 اما باقر ع فرمود امیرالمنین ع نماز صبح را در عراق بجماعت گزارده چون رو بر گردانید مردم را موعظه فرمود و از خوف خدا گریست وانها را نیز گریاند. سپس فرمود هان بخدادر زمان دوست صمیمم پیغمبر ص مردمی را را میشناختم که در بامدادو شام ژوییده وگرد الود و گرسنه بودند پیشانی انها در اثر سجده مانند زانوی بزمین برای پروردگار خود با س
10 کشور که قدبلندترین و قدکوتاه ترین مردم جهان را دارند
در اینبخش با 10 کشور کـه قدبلندترین و قدکوتاه ترین مردم جهان را دارند، آشنا می‌شویم. جدول میانگین قد کشورها طبق معمول یک جدول ثابت اسـت، اقلیم و سبک تغذیه و زندگی در رشد قد ملت ها تاثیر دارد، بسته بـه نوع اقلیم ها در مدت زمان طولانی حتی نژاد انسان نیز دستخوش تغییر می‌شود. در ادامه این مطلب ابتدا 10 کشور قدبلند و سپس با 10 کشور قدکوتاه آشنا میشویم. با پارس ناز همراه باشید.

ایسلند

ادامه مط
با اعلام گرانی غیر عادی و ناگهانی بنزین و شوکه شدن مردم باعث عکس العملها و نا رضایتی گسترده در میان مردم شد. چون این گرانی به صورت ناگهانی و چند برابری بود که به نظر اینجانب چند نکته رسید عرض می کنم :
۱- بدون هیچ اغماضی این کار به صورت دفعی و ناگهانی خود ایجاد شوک عصبی بر جامعه شد. چرا این مدعیان تدبیر عقلشان به این نکته نرسید که انجام چنین مصوبه ای باعث نارضایتی گسترده می شود و ممکن است کشور دچار بحران شود؟ باید عرض کنم اتفاقا خوب هم می دانند و
با اعلام گرانی غیر عادی و ناگهانی بنزین و شوکه شدن مردم باعث عکس العملها و نا رضایتی گسترده در میان مردم شد. چون این گرانی به صورت ناگهانی و چند برابری بود که به نظر اینجانب چند نکته رسید عرض می کنم :
۱- بدون هیچ اغماضی این کار به صورت دفعی و ناگهانی خود ایجاد شوک عصبی بر جامعه شد. چرا این مدعیان تدبیر عقلشان به این نکته نرسید که انجام چنین مصوبه ای باعث نارضایتی گسترده می شود و ممکن است کشور دچار بحران شود؟ باید عرض کنم اتفاقا خوب هم می دانند و
بدون مقدمه میرم سر اصل مطلب اول یه خسته نباشید به آقای وزیر مهندس آذری جهرمی و اپراتور ها که خیلی به خودشون فشار اوردن و یک گیگ اینترنت اونم با استفاده کد دستوری به مردم هدیه دادند :|
اما دستاورد های این وزارت جوری که آقای وزیر هشتگ #آینده_روشن میزنه و فکر میکنیم که خیلی دستاورد های بزرگی ایجاد کردن
اول از همه به عنوان یک وبمستر و طراح وب مهم ترین چیزی که همیشه ضرر کردیم قانون کپی رایت اوایل کاری ایشون یه خبرایی اومد که طرح قانون کپی رایت به مج
کشف ِ اسرار میدان مغناطیسی ماه

پروفسور بنجامین وایز و دکتر سونیا تیکو دانشمندان موسسه فناوری ماساچوست در مقاله‌ای که بتازگی در مجله ساینس منتشر کردند، نشان دادند ماه در میلیاردها سال قبل میدان مغناطیسی قوی داشته است، اما بعد از مدتی آن را از دست داده. از نظر محققان، ماه در زمان پیدایش یک سیاره بسیار داغ با هسته‌ای مایع بوده است که مدار نامنظم آن سرعت حرکت زیادی به مایع بیرونی هسته می‌داده و در نتیجه جبه این کره متناسب با حرکت هسته به د
یادگیری ریاضی پایه و اساس دانشمندان برای رسیدن به هدف بوده است. اگر در راه و روش دانشمندان دقت کنیم از روش های ریاضی برای رسدن به نتیجه دلخواه خود استفاده کرده اند. همانطور که می دانیم ریاضی مادر علوم است و در زندگی هم ما همواره از ریاضی استفاده می کنیم چه بدانیم یا ندانیم.
بنابراین باید این نکته را در نظر بگیریم که برای موفقیت در زندگی دانستن ریاضی و نحوه یادگیری ریاضی اصلی ضروری شده است همانطور که برای ارتباط با دیگران و انجام کارهای روزمر
برای دانشمندان غربی روشن گردیده سنگهایی که ازآنها برای ساختن اهرام درمصراستفاده می شده فقط ازجنس گل بوده است واین دانشمندان تصورمی کنند که این کشف علمی اختصاص به آنان دارد ، درحالیکه قرآن کریم در14 قرن پیش دراین کشف ازآنان سبقت گرفته است ...!

پژوهشگران فرانسوی وآمریکایی تاکید دارند که سنگهای غول پیکری که فراعنه برای ساخت اهرام استفاده می کردند فقط از گل ساخته شده اند که
ادامه مطلب
حاج اسماعیل دولابی (ره):
جوانان این زمان کشمکش را دوست ندارند. آن‌ها فطرتاً در راه هستند .با اخلاق و صفات شایسته و با نیت خوب و دعای خیر در حق آن‌ها کار کنید و آن‌ها را به سمت کمالات ببرید آن‌ها را باید با نماز دوست کنید نه این‌که فقط نمازخوان کنید کار بعضی‌ها بی‌نماز کردن مردم است. آن‌ها با امرونهی زیاد و مردم‌آزاری جوان‌ها را تارک‌الصلاة می‌کنند. مقدس مآب‌ها و افراد سخت‌گیر کارها را خراب‌تر می‌کنند.
#نگرانِ حرفِ مردم اگر نبودیممسیرِ زندگیمان طورِ دیگرى رقم میخورددوست داشتن هایمان را راحت تر جار میزدیملباسى را بر تن میکردیم که #سلیقه ى واقعیمان بودآرایشى میکردیم که دوست داشتیمدلمان که میگرفت، مهم نبود کجا بودیم،بى دغدغه اشک میریختیمصداى خنده هایمان تا آسمانِ هفتم میرفتبا پدر و مادرمان دوست بودیمحرفِ یکدیگر را میخواندیم#نگرانِ حرفِ مردم اگر نبودیم،خودمان براى خودمان چهارچوب تعریف میکردیمروابطمان را نظم میدادیمدخترها و پسرهایمان
من چیزی هستم که مردم من را دوست دارند یا از من متنفر هستند. ظواهر و افکار مردم را تغییر می دهم. اگر شخصی از خود مراقبت کند ، من حتی بالاتر می روم. برای بعضی از افراد آنها را فریب خواهم داد. برای دیگران من یک راز هستم. ممکن است برخی از افراد بخواهند من را مخفی کنند اما من نشان خواهم داد. مهم نیست که مردم چقدر سخت تلاش می کنند هرگز کم نخواهم شد. من چی هستم؟
بیایید خودمان را فریب ندهیم؛ همۀ ما حداقل یک بار تا کنون، در شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک، توؤیتر یا اینستاگرام، دست به کامنت برده و -حتی نه با بی ادبی- با فرد دیگری که اصلاً نمی‌شناخته‌ایم، بحث و جدل کرده‌ایم. خصوصاً اگر موضوع، از آن موضوع‌های داغ مجازی باشد: از جدال میان هواداران کیروش و برانکو بگیرید تا حرام اعلام شدن حج دوباره، توسط مفتی اعظم لیبی. اکنون پژوهش‌ها ثابت کرده‌اند که مغز انسان، در مواجهه با یک دیدگاه در دو فضا، فضای حقی
کره زمینی که نژاد بشر بر روی آن خلق گردیده و به حیات خود ادامه می دهد از لایه های مختلفی تشکیل شده است و هر لایه از نظر تراکم ، حرارت و نوع ماده با لایه های دیگر فرق دارد ؛ و عجیب آن است که قرآن کریم این مطلب را در 14 قرن قبل به وضوح بیان نموده است :
بعد ازسالها تحقیق ازسوی دانشمندان زمین شناس روشن گردید که زمین از چندلایه تشکیل شده است. دانشمندان درابتدا تصور می کردند که زمین از 3 لایه تکوین یافته است ؛ ولی با
ادامه مطلب
پرده اول : بنزین گران می شود
پرده دوم : همه مردم شاکی از این وضع به داخل خیابون میاند و معترض به این وضع
پرده سوم : معلوم نیست چه خبر اشرارند یا دولتی ها که هر کدام یک جا را اتیش میزنند و به پای مردم ثبت می کنند
پرده چهارم : صحنه های اعجاب انگیز که هر موقع اعتراض مردم از تلویزیون می بینیم که یه عده قران اتیش میزنند و اموال عمومی را خراب می کنند (اقا من فهمیدم این اشرار مغز ندارند جون میدونند وقتی به دین و مذهب مردم توهین بشد دو دستگی میشد چرا باز ای
تکراریه ولی:
آدم میتونه راننده بد دهنی  باشه, یا خوش دهن, که هردوشم دیدیم.
آدم میتونه معلم بد دهن و داش آموز آزاری باشه, یا خوش دهن و مردم دار, هردوشم دیدیم.
این برای همه صنوف ممکنه, مث پزشکا, استاد دانشگاها و وزیرا, رئیس جمهورا و نماینده های مجلس و ...
حتی میخام بگم که آدم میتونه روحانی یا مسجدیِ بد دهن و مردم آزاری باشه, یا خوشدهن و مردم دوست , که هردوشم دیدیم.
اونچه که باعث میشه آدم, آدم بشه,  درس و جایگاه اجتماعی و ... نیست!
اون ایمانه, هرچی آدمی مر
برف و دوس دارم برف بازی هم دوست دارم 
بودن زیر برفم دوست دارم ولی شماهم چارتا لودر بندازین تو خیابون دیگه بابا 
دیروز یه مجری داشت با یکی از مسئولین صحبت می‌کرد 
یهو طرف گفت مردم دیگه خیلی به مسئولین وابسته شدن 
مردم وابسته شدن
حرفش بهم برخورد :/

چند دیقه پیشم که زلزله اومد... منو چنگیز جامون امن فعلا... حالمون خوبه اما همشهری هم استانیامون الان شریط بدی دارن :/
در حالی که برخی از مردم در آب و هوای گرم و آفتابی برنامه ریزی سفر و
گردش می کنند ، کسانی هستند همچون ما که به سفر در زمان های سرد تر و سفر
های زمستانی علاقه دارند و دوست دارند مناطق زیبا و پوشیده شده از برف را
مشاهده کنند .
من به شخصه آدم گرمایی هستم و زیاد به سفر به مناطق گرم و داغ علاقه
ندارم و بیشتر دوست دارم به مناطق خنک تر سفر کنم ، اگر شما نیز مانند من
به مناطق خنک علاقه دارید با ادامه مقاله همراه باشید.
در اینجا ۱۵ سفر های زمستانی وجود دار
یکی از اصحاب گوید از امام صادق ع پرسیدم که مردی ابله دار جنب شده بود او را غسل دادند و مرد فرمود اوراکشتند جرا نپرسبند همانا دوای نفهمی پرسش  است 2 حضرت صاوق ع بحمران را جع بسوالیکه کرده بود همانا مردم هلاک شدند چون نپر سیدند 3 و فرمود بر در این علم قفلی است که کلید ان پرسش است  4 و فرمود مردم در فراخی و گشادگی نیستند مگر اینکه بپرسند و بفهمندو امام خویش بشناسد و بر انها رواست که بانچه امام گوید عمل کنند اگرچه از روی تقیه باشد
کشف ِ اسرار میدان مغناطیسی ماه

پروفسور بنجامین وایز و دکتر سونیا تیکو دانشمندان موسسه فناوری ماساچوست در مقاله‌ای که بتازگی در مجله ساینس منتشر کردند، نشان دادند ماه در میلیاردها سال قبل میدان مغناطیسی قوی داشته است، اما بعد از مدتی آن را از دست داده. از نظر محققان، ماه در زمان پیدایش یک سیاره بسیار داغ با هسته‌ای مایع بوده است که مدار نامنظم آن سرعت حرکت زیادی به مایع بیرونی هسته می‌داده و در نتیجه جبه این کره متناسب با حرکت هسته به د
من هیچوقت علاقه زیادی به بازی‌های کامپیوتری استراتژیک نداشتم؛ عمدتاً به دلیل اینکه معمولاً کند، کم هیجان و حوصله سر بر بودند! با این وجود به نظر می‌رسد کسانی که به مدیریت علاقمند هستند باید به اینگونه بازی‌ها نیز علاقمند باشند. حداقل در عمل کسانی که به مسائل مدیریت و سیاست علاقمندند اظهار می‌کنند که یا بازی‌ها را دوست ندارند یا نهایتاً بازی‌های استراتژیک را دوست دارند. امّا این مسئله می‌تواند صرفاً یک سوگیری بی‌جهت نیز باشد. بهرحال ت
کارگر نوع دوست شهرداری آب پخش؛هدیه روز کارگر خود را به هم وطنان سیل زده اهدا کرد.به گزارش سفیر جنوب؛محسن رضایی،از کارگران ساعی شهرداری آب پخش،هدیه کارگر نمونه خود را جهت کمک به سیل زدگان اهدا کرد.
وی هدف از این کار خود را کمک به هموطنان سیل زده و حس نوع نوع دوستی و کمک به همنوع دانست و گفت:همه مردم ایران باید آنچه که در توان دارند برای همطنان سیل زده کمک نمایند.
شواهد نشان می دهد که موسیقی می تواند عملکرد رفتاری را در چندین حوزه از جمله هوش بهبود بخشد. دانشمندان همچنین دریافته اند که موسیقی می تواند مغز را در دو سطح عملکردی و ساختاری تغییر دهد. چنین تغییر عصبی می تواند چندین دامنه را تحت تأثیر قرار دهد ، اما به نظر می رسد که یک دامنه به ویژه از موسیقی تأثیر می گذارد - یعنی زبان. به نظر می رسد موسیقی و زبان ویژگی های ویژه ای دارند که به موسیقی امکان بهبود و شکل گیری پردازش زبان را می دهد. این بررسی ابتدا
«٧٩»ما کانَ‌ لِبَشَرٍ أَنْ‌ یُؤْتِیَهُ‌ اللّهُ‌ الْکِتابَ‌ وَ الْحُکْمَ‌ وَ النُّبُوَّةَ‌ ثُمَّ‌ یَقُولَ‌ لِلنّاسِ‌ کُونُوا عِباداً لِی مِنْ‌ دُونِ‌ اللّهِ‌ وَ لکِنْ‌ کُونُوا رَبّانِیِّینَ‌ بِما کُنْتُمْ‌ تُعَلِّمُونَ‌ الْکِتابَ‌ وَ بِما کُنْتُمْ‌ تَدْرُسُونَ‌ هیچ(پیامبر و)بشرى که خداوند به او کتاب و حکم و نبوّت داده است،حقّ‌ ندارد به مردم بگوید:به جاى خدا،بندگان من باشید.بنابراین(شما دانشمندان اهل کتاب به طریق اولى چ
روایت یک شاهد عینی از ایران «وَبازده» در ۱۶۳ سال پیش:
مردم به توصیه‌ها گوش نمی‌دادند، مثل همیشه آب‌های جوی را می‌نوشیدند.
می‌گفتند مرض از طرف خدا می‌آید، اگر خدا خواست ما خواهیم مرد وگرنه زنده خواهیم ماند. 
مردم چنان می‌مردند که گویی برگ از درخت می‌ریزد ...

منبع: کانال تلگرامی باکلاس باشیم
دانشمندان اخیراً دریافته‌اند، یک چاله‌ عظیم در سیاره سرخ وجود دارد که این امر می‌تواند علت از دست رفتن آب در آنجا باشد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا و به نقل از تک تایمز، یک چاله در جو مریخ وجود دارد که هر دو سال یک بار باز می‌شود و آب را به فضای بیرون خالی می‌کند.
مشاهدات پیشین نشان داده بود بخار آب زیادی در جو مریخ وجود دارد اما اینکه این بخار آب چگونه به وجود آمده، تاکنون برای دانشمندان یک معما بود. همانند زمین، سیاره سرخ نیز یک لایه میانی در
فسیل‌های بزرگ لاک‌پشت‌ها از میلیون‌ها سال پیش در منطقه گرمسیری آمریکای جنوبی کشف شده‌اند. اولین بار در دهه ۱۹۷۰ دانشمندان این لاک پشت‌ها را کشف کردند ولی با توجه به محدود بودن شواهد باستان شناسی در آن زمان مطالعات آن‌ها ادامه پیدا نکرد. ولی به تازگی دانشمندان به یافته‌هایی در آمریکای جنوبی دست پیدا کرده‌اند که روند کاری آن‌ها را تغییر داده است.
ادامه مطلب
تو هم ما رو در حالت "استخوان در گلو" و "خفه‌خون گرفته" دوست داری انگار. باشه! مگه جز اینم میتونم بگم؟ مگه اصلا چیزی میتونم بگم؟!
زود "مرا به من باز دادند" خیلی زودتر از اونکه مسیری که شروع کردم حتی به شکوفایی و باروری برسه. اول کار گفتن بردار برو نبینیمت!
دانشمندان هشدار دادند که شنا کردن برای کاهش وزن ممکن است زیان‌آور باشد زیرا آب سرد اشتهای شما را تحریک می‌کند.
براساس گزارش «استاف»، محققان در مطالعات جدید خود، بهترین ورزش‌ها را برای افرادی که دارای ژن‌های چاقی هستند، مورد بررسی قرار دادند. این مطالعات نشان داد که 40 تا 70 درصد از تغییرات در شاخص توده بدنی در جمعیت‌ها، به دلیل عوامل ژنتیکی و حضور بیش از 400 ژن مختلف مرتبط با چاقی است.
گفتنی است؛ تنها تعداد معدودی از ژن‌ها مانند ژن «MC4R» تاث
نوشته است :
" شنیده اید که میگویند با دوستان خود دوست باش, و با دشمنانت دشمن؟ اما من میگویم که دشمنان خود را دوست بدارید و ﻫﺮ ﻛﻪ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﻟﻌﻨﺖ ﻛﻨﺪ، ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻭ ﺩﻋﺎﻱ ﺑﺮﻛﺖ ﻛﻨﻴﺪ"
" اگر فقط آنانی را که شما را دوست می دارند, محبت کنید, چه برتری بر مردمان پست دارید, زیرا ایشان نیز چنین میکنند ... "
'اَلا نوروز سلطانی
دوصد من کُنده سوزانی
هنوز فکر زمستانی...!'
نهم فروردین
در بین زرتشتیان و حتی مردم عامه یزد به "نوروز سلطانی" معروف است.
در قدیم
پادشاهان و اعیان با اطعام دادن به مردم کوچه و بازار این روز را جشن می‌گرفتند
و به زیردستان و خدمتگزاران و پهلوانان صله و جایزه می دادند.
اما در ادبیات عامه داستانی وجود دارد مبنی بر این که  
زنی ۹ پسر داشته که همه پسران و شوهر خود را در جنگ ایران با توران از دست داده بوده 
و مردم برای بزرگداشت این زن

نویسنده : اشکان ارشادی 
این خبر فوری با لحنی طنزآلود بیان میشه. 
اینترنت موبایلی وصل شد. امروز  هشتم آذر ماه  نود و هشت ۱۳۹۸ 
من اینستا و... ندارم تنها وب دارم ولی به افتخار بچه‌های « کرمانشاه و کردستان » که تا الان صبور بودند تا اینترنت وصل بشه! یه پیاله غزل « حافظ » مرتبط با اتصال نت میزنیم تو رگ !!!!
                      واندر آن ظلمت شب آب حیاتم دادند  « بهمون نت دادن »
بیخود از شعشعه پرتو ذاتم کردند

ذکر خود گویم و پرواز کنم تا بر دوستباز چون باز نشینم کُلَه منبر دوست
من نه چون سایه کشم رخت سیه تخت زمینغنچه‌ی صبحم و اطوار کنم بر سر دوست
بوی خون می‌رسد و طلعت ابلیس از دورمست می‌خیزم از این خلقت بلواگر دوست
شرع تو خواندم و این شیوه مرا سود نکردکعبه آتش زدم از این دم جان‌پرور دوست
گفته بودم به فلک خاک من از دیده زدایگوش می‌کرد و نمی‌کرد من و محضر دوست
وعده‌ی چشم تو شد خاتم تنهایی جانعالمی پام فتد باز منم چاکر دوست
ساقدوشان تو این کار به من
دوست ندارم دیگه مانتوهای رسمی بپوشم و مقنعه سر کنم 
دوست ندارم 
دوست دارم رنگی باشم دقیقا شبیه اون زنی که توی رویاهای دختربچگیم بود
دوست دارم بخندم و کاری که دوست دارم انجام بدم 
دوست دارم کار های قشنگم دیگرانو خوشحال کنه 
دوست دارم ... دوست دارم 
دوست دارم قلبم زنده باشه ... پیروز باشم 
دوست دارم آسمونو ببینم 
دوست دارم ستاره ها رو بشمرم 
دوست دارم دور از هیاهو بقیه عمرمو زندگی کنم ...

+ البته نه اون رنگی رنگی شکل اینفلوئنسرهای خز و بی معنی ای
خرج کردن اموال در راه خدا
بسیاری از مردم از مرگ می ترسند.چه کارکنیم که مرگ را دوست داشته باشیم. نه تنهااز آن نترسیم بلکه انرا دوست داشته باشیم. امام صادق(علیه السلام) میفرماید: "پولت را در راه خدا خرج کن. به امیر المؤمنین (علیه السـلام) گفتند، چرا مردم از مرگ می ترسند؟ علت آن چیست؟ 
ادامه مطلب
خرج کردن اموال در راه خدا
بسیاری از مردم از مرگ می ترسند.چه کارکنیم که مرگ را دوست داشته باشیم. نه تنهااز آن نترسیم بلکه انرا دوست داشته باشیم. امام صادق(علیه السلام) میفرماید: "پولت را در راه خدا خرج کن. به امیر المؤمنین (علیه السـلام) گفتند، چرا مردم از مرگ می ترسند؟ علت آن چیست؟ 
ادامه مطلب
باز هم وقوع سناریوی آشنا .
باز هم شورشگرها ، آشوبگران ، فتنه گران ، وابسته به دولت های متخاصم ، جاسوس ها به جان ایران افتاده اند !
دیگه همه ی مردم ایران با این روایت صدا و سیمای ملی ( نا ملی ) آشنا هستند و از بس تکرار و تکرار و تکرار شده که دیگه نه تنها حفظ هستند که حتی قبل از وقوع شورش ها هم میتونند بطور دقیق بیان کنند .
چهار تا آدم احمق میان تو بحبوحه ی خورد شدن کمر مردم زیر بار تحریم ها ، یکدفعه ای و بدون اطلاع بنزین رو گرون می کنند . امروز صبح یک ا
بزرگواری از 20 سال آینده خودشان و منتها رجای 20 سال آینده خودشان نوشته‌اند و  چقدر خوب که میدانند چه میکنند و چه میشوند.استادی دارم که فکر کنم علاقه نیز دو طرفه است چون هر موقع کلاسی داشتیم، ایشان من را در کنار خودشان جای میدادند(این قسمت برای تعریف از مقام منیع بنده است!!!) پس از بحث‌های فلسفی که خواهش فراوانی کردم که سیر درسی به ما بدهند و ایشان قبول کردند و سیر را دادند در انتها گفتند که این سیر برای من 20 سال طول کشیده!20 سال طول می‌کشد تا انسا
اگر عاشق غذا هستید و واقعا از آشپزی لذت می برید، این شغل مناسب شماست.

در دنیای امروز مردم به خوردن غذاهای مختلف و متنوع اهمیت زیادی می دهند. در هر کشوری مردم دوست دارند با فرهنگ غذایی کشورهای دیگر آشنا شده و غذاهای آنها را امتحان کنند. این تنوع تنها به معنای ورود غذاهای ملل دیگر به هر کشوری نیست. بلکه تغییرات خاص و گاهی کوچک در غذاهای محلی هر کشور نیز می تواند این تنوع را برای مردم ایجاد کند. در کنار این به دلیل شاغل بودن بسیاری از مردان و زنا

دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادندواندر آن ظلمت شب آب حیاتم دادندچه مبارک سحری بود و چه فرخنده شبیآن شب قدر که این تازه براتم دادندقدر این سحر ها را بدانیدیک فضای معنوی و یک سفره معنوی پهن شده تا برای آخرت ذخیره کنیمدر این ماه شیطان در غل و زنجیر استماه مبارک رمضانالذی انزلت فیه القرآن هدی للناس و بینات من الهدی و الفرقانالتماس دعا داریم در این سحرهای نورانی برای شفاء مریض ها . رفع بلاها و بیماری ها و آمرزش اموات.و گشایش امور.دوش مرغی به صبح م
بیشتر مردان واژن بی عیب و نقص را می پسندند. با وجود این که در این دنیا بیشتر چیزها به طور طبیعی بی عیب و نقص نیستند، اما می توانید کارهایی را انجام دهید تا دست کم به بهترین شکل آن ها دست پیدا کنید. اما واقعا مردان چه واژنی را دوست دارند ؟
یک واژن بی عیب و نقص چه ویژگی هایی دارد؟
در این جا پاسخ هایی را از طرف مردها مطرح می کنیم که بهتر ما را راهنمایی کند.
مردان چه واژنی را دوست دارند ؟
منبع: مشخصات یک واژن خوب
ادامه مطلب
⛔️سردگمی جریان ورشکسته سیاسی بی شرافت غربگرا
عراقیها و لبنانیها و... کمک نکنند میگن چرا کمک نکردند؟
کمک هم کنند که مسخره و توهین میکنند! 
آخوندا نرن کمک سیل زده ها میگن اینا کجان خونه زندگی مردم و آب برد!
برن، میگن دارید ریا میکنید!
نظامیها و انقلابیها نباشن میگن اینا به فکر مردم نیستند
حضور پیدا کنند میگن به اینا چه تو کار دولت دخالت میکنند؟
شرافتشون رو از دست دادند بخدا...
ونکوور بهشته بچه ها بهشت!
من هر بار اینجا سفر میکردم میگفتم به به
چند بار سفر کردم توی دو سال اخیر به ونکوور
ولی وقتی کوچ میکنی میبینی خدایا تفاوت بسیار زیادی با انتاریو و مخصوصا تورنتو داره.
من دیگه واقعاااااا از جام تکون نمیخورم.
واقعا جای فوق العاده ای هست با مردم مهربون و دوست داشتنی!
یعنی غیرممکنه شما ونکوور رو ببینین و بخواین برگردین انتاریو!
دقت کنین انتاریو هم خیلی دوست داشتنیه و مردم خوب و نازی داره.
به من خیلی محبت شد توی اون استان.
و
از ابتدای قرن بیستم و سرعت گرفتن رشد صنعتی، دانشمندان زیادی نسبت به اثرات مخرب این رشد و خصوصا افزایش مصرف سوخت‌های فسیلی هشدار دادند. الان و در این لحظه با قاطعیت می‌شه گفت که تقریبا تمامی اون پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمدند و ما امروز در آستانه یه بحران بزرگ و ورود به نقطه غیر قابل بازگشت هستیم. همه مردم دنیا در حال حاضر درگیر بحران‌هایی هستند که هر کدام در جای خودش می‌تونه آخرالزمانی باشه ولی شاید هیچ‌کدام به اندازه تهدید گرمایش جهان
دانشمندان اعلام کردند که موفق به تولید یک قرص گیاهی شده اند که می تواند چین چروکهای صورت را تا ۱۰ درصد کاهش دهد. قرص گیاهی که به تازگی توسط دانشمندان تولید شده با کلاژن سازی در بدن برای از پیشگیری از چین و چروک های زیر چشم موثر است و موجب می شود که پوست جوان بماند.

ادامه مطلب
عوام ثروتمندان را محترم می‌دانند و خواص دانشمندان را
با دوست طوری رفتار کن که به حاکم محتاج نشوی و با دشمن طوری معامله نما که اگر کار به محاکمه کشید ظفر تو را باشد
زینت انسان به سه چیز است: علم، محبت، آزادی
کسی که از اندک خویش خوشنود نباشد، هیج چیز خوشنودش نخواهد کرد
اگر در شهری دارایی و توانگری ارجمند شمرده شود، البته به همان نسبت از بزرگداشت نیکی و نیکوکاران کاسته می‌شود
ادامه مطلب
صبا اگر گذری افتدت به کشور دوست
بیار نفحه‌ای از گیسوی معنبر دوست
به جان او که به شکرانه جان برافشانم
اگر به سوی من آری پیامی از بر دوست
و گر چنان که در آن حضرتت نباشد بار
برای دیده بیاور غباری از در دوست
من گدا و تمنای وصل او هیهات
مگر به خواب ببینم خیال منظر دوست
دل صنوبریم همچو بید لرزان است
ز حسرت قد و بالای چون صنوبر دوست
اگر چه دوست به چیزی نمی‌خرد ما را
به عالمی نفروشیم مویی از سر دوست
چه باشد ار شود از بند غم دلش آزاد
چو هست حافظ مسکین غلا
بازنده‌ها دوست دارند بازی که باختند را دوباره شروع کنند
برخلاف برنده‌ها که دلیلیبرای شروع بازی که بردند نمی‌بینند.
ما گاهیبازیچه دست آدم‌هایی می‌شویمکه نه بردن برایشان مهم استنه باختن!
آن‌ها فقط دوست دارند بازی کنند...!
اسرار مرگ (1)
درداخل هرسلولی ازسلولهای بدن ما ساعت بیولوژیکی بسیاردقیقی وجود دارد که آن را خداوند سبحان دراختیارما قرارداده است تا برتمام اعمال بیولوژیکی بدن ازابتدای تولد تا زمان مرگ کنترل وفرماندهی کند .
دانشمندان عقیده دارند برنامه موجود درهر سلول که مراحل دقیقی را طی می کند ازسلول جدانیست واین ساعت بیولوژیکی طوری برنامه ریزی شده است که عمرآن محدود ومشخص است ؛ نه زیاد می شود ونه کاهش می یابد وهنگامیکه آخرین دقیقه ازعمراین ساعت بیولوژی
 این دو روز که سردار سلیمانی مورد اصابت حمله تروریستی قرار گرفته تو فضای مجازی بین مردم نظرها خیلی متفاوته. من فکر میکنم حمله ی تروریستی و خشونت فی ذاته بد هست و تو این قسمتش سوای اینکه مورد هدف چه شخصی باشه یا توسط چه شخصی صورت گرفته باشه این کار نادرسته.
با شرمندگی باید بگم اونقدرها برام حس غرور ملی باقی نمونده، اصلا اینطور نیست که فکر کنم با اینکار از طرف یه کشور دیگه مورد تحقیر قرار گرفته ام و بخاطر میهنم ناراحت بشم،  یعنی حقیتش را بگم ای
یکی از سرگرمی های مسافرت ، خرید کردن است که اغلب مردم خرید کردن را دوست دارند که باعث تغییر روحیه و شادی و نشاط میشود. یکی از شهرهای بی نظیر و فوق العاده برای خرید کردن شهر استانبول است.
بی شک خرید از فروشگاه ها و برند های گران قیمت برای همه مسافران و مردم مقرون به صرفه نیست. که با وجود اوت لت استور ها میتوان خرید های خوب و مقرون به صرفه ای انجام داد.
ادامه مطلب
علت بدبینی برخی افراد چیست؟

تصمیم گیری بدبینانه به طور بالقوه می‌تواند به یک هسته غیرفعال مرتبط باشد
مشاهدات جدید دانشمندان نشان داد که تصمیم گیری بدبینانه به طور بالقوه می‌تواند به یک هسته غیرفعال در مغز مرتبط باشد.
چرا برخی افراد در مواقع تصمیم گیری به همه اتفاقات با بدبینی می‌نگرند؟ اکنون دانشمندان علوم اعصاب "ام.آی.تی"(MIT) دریافته‌اند که کدام ناحیه مغز ممکن است باعث بدبینی افراد شود.
ادامه مطلب
به اینکه دختر آبی که بود و چه کرد کاری ندارم. مشکل بزرگ رسانه هایی هستند که دست از تحمیق توده ها بر نمی دارند تا هدستانش که شب ها همراه هم و در یک آبشخور می چرند، بتوانند راحت تر کشور را چپاول کنند. واقعاً درد امروز این مردم، این است که چرا نمی توانند به استادیوم بروند، یا عده ای قصد دارند این را در زائقه مردم فرو کنند؟
تو را به جای همه کسانی که نشناخته‌ام دوست می دارمتو را به خاطر عطر نان گرمبرای برفی که آب می‌شود دوست می‌دارمتو را به جای همه کسانی که دوست نداشته‌ام دوست می‌دارمتو را به خاطر دوست داشتن دوست می‌دارمبرای اشکی که خشک شد و هیچ وقت نریختلبخندی که محو شد و هیچ گاه نشکفت دوست می‌دارم
تو را به خاطر خاطره‌ها دوست می‌دارمبرای پشت کردن به آرزوهای محالبه خاطر نابودی توهم و خیال دوست می‌دارمتو را برای دوست داشتن دوست می‌دارمتو را به خاطر بوی لا
ما دوست معمولی ایم، اون عاشق یکی دیگستما دوست معمولی ایم، به روی هم نمیاریم احساسمون رو
ما دوست معمولی ایم، از دلتنگیش دارم دق میکنم
ما دوست معمولی ایم، هیچ گزینه ی دیگه ای نیس
شب تا صبح تو بغل هم میخوابیم، ما دوست معمولی ایم
بهم میگه تب داری؟ ما دوست معمولی ایم
دستم رو میپیچم دور گردنش، ما دوست معمولی ایم
واسه دیدنش لحظه شماری میکنم، ما دوست معمولی ایم
دوسش دارم، ما دوست معمولی ایم
ما دوست معمولی ایم، من عاشقش نیستم
ترس از به پایان رسیدن زندگی در زمین به قدری مورد توجه قرار گرفته که بسیاری از دانشمندان همواره به دنبال کشف سیاره ای جدید شبیه به زمین هستند تا برای بقای نسل بشر به آنجا مهاجرت کنند.
تا اینجای کار که شبیه به فیلم های علمی تخیلی شد. اما با کشف جدید چینی ها امید به چنین سناریوهایی قوی تر شده است. اخیرا دانشمندان چینی موفق به کشف نشانه هایی از وجود اکسیژن قابل تنفس در یک سیاره دور دست و خارج از کهکشان ما شده اند.
دانشمندان اعلام کرده اند که نشانه ه
 امام رضا علیه السلام  فرمود تواضع اینستکه  بمردم دهی آنچه را میخواهی  بتو دهند  با آنها چنان  رفتار کنی که میخواهی بما تو رفتار کنند      در حدیثدیگر گوید بحصرت حد تواصع  که چون بنده  آنرا متواضع  است چیست فرمود تواصع را درجایی برخی از آنها اینستکه انسان  قدر خود را بشناسد  وبا دلی سالم خودرا جایگاه خویش  نشاند  ودوست نداشته که بسوی کسی رود مگر جنانچه   بسویش  آیند با مردم چنانند او رفتار کنند  رفتار کند  اگر بدی ببیند  آنرا بانیکی بگو 
به نام خدای مهدی عج

هدیه امام خمینی در عید کریسمس به مردم فرانسه
تولد حضرت مسیح علیه السلام نزدیک بود، امام فرمودند: «این همسایه ها با این رفت و آمدهای زیاد و شلوغی ها(به خاطر حضور ایشان در آن مکان)، خیلی اذیت شده اند، بهتر است هدیه هایی برایشان بفرستیم، از قول من هم معذرت بخواهید».برادرها رفتند و چند جعبه شیرینی و شکلات تهیه کردند و آوردند، امام سؤال کردند: «چی تهیه شده؟» بسته ها را به امام نشان دادند، امام فرمودند: «خارجی ها به گل زیاد علاق
حالا که این روزها همه می نالند از شرایط،‌ از قیمت دلار و ضیاع و عقار، من راستش از سرخوشی پُرم. در بلا هم می چشم لذّات او/مات اویم/مات اویم/ مات او. آنها که پارسال اشتباه کردند و دنبال دنیا راه افتادند و بیست و چند میلیون رای به دنیا دادند، حالا همان ها دارند اشتباه بزرگ تری می کنند و ضجّه می زنند برای دنیایشان. که شاید روزنه ای باز شود و از همان مسیر اشتباهی که آمدند بتواند به مقصد و مقصودشان برسند. نمی دانند که باید بازگردند. نمی دانند که هرقدر
به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان کالج پادشاهی لندن نشانه اصلی کرونا‌ویروس را کشف کردند. به عقیده آنها، از بین رفتن حس بویایی و چشایی نشانه اصلی این بیماری است نه درجه تب بالا.
کارشناسان می‌گویند در ۵۹ درصد از بیمارانی که دارای این نشانه‌ها بودند، آزمایش کرونا‌ویروس مثبت بوده است.
دانشمندان بر این باورند که از بین رفتن حس بویایی و چشایی، نشانه دقیق‌تری از ابتلا به COVID-۱۹ نسبت به تب است./ایرنا
 پنجشنبه ، ۱۴ فروردین ۹۹@IrNews_24
مشاهده مطلب در کانا
چرا تو اکثر کشورای جهان، به خواننده ها و بازیگران، بیشتر از دانشمندان و کار آفرینان توجه میشه؟
من نمیگم فقط ایران، جاهای دیگه هم هست ولی ایران رو بگم، چرا تو کشور ما، یه خواننده از یه دانشمند معروف تر و محبوب تره؟، با اینکه نه خواننده حرفه ای هست و آهنگ هاش همه کپی و شبیه هم ولی کلی طرفدار داره. و بعد جالبه که این خواننده ها و بازیگران، برای طرفداران شون و بقیه مردم خودشون رو میگیرن، با اینکه عملاً آدم خاص و متفاوتی به حساب نمیان.
ولی دانشمن
هرصبح که با چشمان نیمه‌باز روی علامت پاورِ یک قاچِ سبزرنگ کیوی کلیک می‌کنم و بعد، زنبورهای کوچک به پرواز در می‌آیند و علامت پرچم استرالیا یا اوکراین و برزیل و آرژانتین در گوشه‌ی سمت چپ صفحه‌ام می‌افتد و وارد دنیای تلگرام می‌شوم، از مامان چندتا پیام پشت‌سر هم برایم می‌آید. مامان هرروز برایم از کانال‌های پزشکی ای که دارد، آخرین تحقیقات و یافته‌های دانشمندان در مورد "صبحانه نخوردن" را می‌فرستد. مثلا اینکه صبحانه نخوردن باعث ضعف و خست

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اولین اکشن سازان جوان ایران